podpis kwalifikowany mszafir

Podpis kwalifikowany

mszafir logo

W aplikacji Umownik dostępne są nowe funkcje umożliwiające podpisanie bez przeszkód każdego typu dokumentu z wykorzystaniem podpisu kwalifikowanego!

Oferowane przez naszą platformę podpisy kwalifikowane działają online na urządzeniach mobilnych lub komputerze (bez fizycznej karty i czytnika).

Najważniejsza charakterystyka

Dostępność

Dostępność

Korzystanie z podpisu kwalifikowanego odbywa się w 100% online.

Dostępność

Szybkość

Podpis kwalifikowany jest równoważny z podpisem własnoręcznym a co za tym idzie możesz zaoszczędzić czas, jaki podpisując umowy tradycyjnie trzeba przeznaczyć na drukowanie, kompletowanie dokumentów i ich wymianę pomiędzy stronami.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Kwalifikowany podpis elektroniczny to jest to najbardziej rozwinięta forma podpisu elektronicznego. Do jego wydania i użycia są wykorzystywane specjalne protokoły zabezpieczającem.in. w zakresie autentyczności tożsamości osoby podpisującej.

Wszechstronność

Wszechstronność

Kwalifikowany podpis elektroniczny sprawdza się nie tylko w relacjach z kontrahentami, ale także przy czynnościach urzędowych. Można go wykorzystać przy składaniu sprawozdania finansowego dzięki czemu zaoszczędzisz czas.

Rodzaje podpisów kwalifikowanych w aplikacji

Podpis kwalifikowany jednorazowy

Jednorazowy – nowość na rynku! By skorzystać z tej opcji nie potrzebujesz żadnych specjalnych urządzeń, gdyż wszystko odbywa się online. Wygenerowany podpis kwalifikowany jest ważny 15 minut. By skorzystać z tej opcji należy przejść autoryzację po stronie KIRu z wykorzystaniem konta bankowego (PKO lub Inteligo).
Youtube Video

Certyfikat długoterminowy (abonament)

Abonament w mSzafir (czyli certyfikat długoterminowy) – Możesz za pośrednictwem naszej aplikacji wykupić abonament w mSzafir lub skorzystać z już posiadanego abonamentu (wcześniej zakupionego). By skorzystać z tej opcji będziesz potrzebował aplikacji mobilnej mSzafir. Całość procesu podpisania umowy również odbywa się w 100% online.

Rodzaje certyfikatów długoterminowych:

 • 1 rok – limit podpisów: 1 tys; 10 tys; 50 tys.
 • 2 lata – limit podpisów: 2 tys; 20 tys; 100 tys.
Youtube Video

Podpis kwalifikowany zewnętrzny

Zewnętrzny – opcja darmowa dostępna dla wszystkich Was, którzy posiadają podpis kwalifikowany inny niż mSzafir lub w wersji „tradycyjnej” (czyli z wykorzystanie „urządzenia”). By podpisać umowę tą metodą, wystarczy pobrany plik PDF podpisać na komputerze, a następnie wgrać go do aplikacji i przesłać do kontrahenta.
Youtube Video

Najczęściej zadawane pytania

Czy zakupienie i wydanie podpisu kwalifikowanego odbywa się w 100% online

Tak zarówno zakupienie jak również wydanie certyfikatu podpisu kwalifikowanego odbywa się online. Dzięki temu nie musisz wychodzić z domu by zacząć korzystać z podpisu elektronicznego zrównanego formą z podpisem własnoręcznym.

Czy jakieś specjalne dokumenty potrzebuję by uzyskać podpis kwalifikowany

Nie musisz posiadać żadnych specjalnych dokumentów by uzyskać w naszej aplikacji podpis kwalifikowany. Do wydania podpisu jedynie potrzebujesz konto w banku PKO BP lub Inteligo dzięki, którym możliwe jest zdalne potwierdzenie Twojej tożsamości.

Jakie pliki mogę podpisywać w Umowniku?

Dowolne dokumenty wygenerowane przy użyciu naszych kreatorów lub wgrane przez Ciebie przy pomocy funkcji podpisu pliku PDF. Takie jak np. umowa o pracę, przeniesienia praw autorskich, zakazie konkurencji.

W jakich sytuacjach użycie podpisu kwalifikowanego jest niezbędne?

Do zatwierdzenia wszystkich tych umów, do których ustawodawca określił, że forma pisemna jest zastrzeżona pod rygorem nieważności. Do takich umów należy to m.in. umowa przeniesienia autorskich praw majątkowych do utworu, umowa leasingu, umowa o świadczenie usług detektywistycznych, umowa o przejęcie długu, wypowiedzenie stosunku najmu przez właściciela, umowa o zakazie konkurencji pracowniczej, umowy o podwykonawstwo budowlane, umowa o pracę i zmiana warunków umowy o pracę, umowa o roboty budowlane, pożyczka na kwotę ponad 500 złotych. Dodatkowo niezbędny jest taki podpis w celu sporządzenia pełnomocnictwa ogólnego oraz przy czynnościach urzędowych takich jak: składanie sprawozdania finansowego, składanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT), czy zeznania CIT-8. Dokumentacje do zamówień publicznych również muszą być podpisane podpisem kwalifikowanym (lub tradycyjnie) aby były prawnie wiążące.

Czy dokumenty podpisane w Umowniku są prawnie wiążące w całej UE?

Tak, dokumenty takie są prawnie wiążące w całej UE, ponieważ według rozporządzenia eIDAS kwalifikowany podpis elektroniczny wydany w dowolnym kraju Unii Europejskiej jest  uznawany we wszystkich krajach członkowskich.

Czy ktoś z rodziny może skorzystać z mojego podpisu kwalifikowanego?

Nie ma takiej możliwości. Ze względów bezpieczeństwa podpis kwalifikowany jest przypisany do jednej osoby i przed złożeniem podpisu niezbędna jest weryfikacja online tożsamości z wykorzystaniem konta bankowego.

Na jaki okres czasu wydawany jest podpis kwalifikowany jednorazowy?

Podpis kwalifikowany jednorazowy po przejściu pomyślnie autoryzacji jest ważny 15 minut. Po upływie tego czasu podpis nie może zostać  wykorzystany ponownie.

Na jaki okres czasu wydawany jest certyfikat długoterminowy?

Do wyboru jest kilka rodzajów certyfikatów długoterminowych:

1 rok – limit podpisów: 1 tys.; 10 tys.; 50 tys.

2 lata – limit podpisów: 2 tys.; 20 tys; 100 tys.

Co jeśli posiadam wcześniej wykupiony podpis kwalifikowany wykupiony u innego dostawcy usług zaufania?

Jeśli posiadasz podpis kwalifikowany wykupiony u innego dostawcy usług zaufania możesz skorzystać z opcji podpisu zewnętrznego pozwalającego na ściągnięcie PDF generowanej umowy, dodanie podpisu i wgranie zaktualizowanego pliku z powrotem do aplikacji. By skorzystać z opcji podpisu zewnętrznego skontaktuj się z nami.

Czy certyfikat długoterminowy zakupiony w aplikacji mogę wykorzystać poza platformą Umownik?

Tak certyfikat długoterminowy zakupiony w aplikacji możliwy jest do wykorzystania również poza aplikacją. W celu podpisania innych dokumentów niż w Umowniku należy przejść na stronę Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR).

Cennik

Podpis zewnętrzny

0 zł

 • możliwość korzystanie z wcześniej zakupionego podpisu
 • bezpieczeństwo przechowywanych plików
 • możliwość wgrania podpisu kwalifikowanego od każdego dostawcy usług zaufania
 • brak dodatkowych kosztów za podpis

Podpis jednorazowy mSzafir

18,45 zł

 • wydanie certyfikatu w 100% online
 • podpis ważny 15 minut od zakupienia
 • brak konieczności korzystania z czytnika kart kryptograficznych
 • możliwość podpisania dowolnego dokumentu

Certyfikat długoterminowy mSzafir

od 292,74

 • wydanie certyfikatu w 100% online
 • możliwość zakupienia abonamentu w aplikacji lub korzystanie z wcześniej zakupionego abonamentu
 • brak konieczności korzystania z czytnika kart kryptograficznych
 • możliwość podpisania dowolnego dokumentu
 • Cena za 1 podpis od 0,29 zł

Skontaktuj się z nami


  Chciałbyś wykorzystać swój podpis kwalifikowany w Umowniku?

  umownik podpis kwalifikowany

  Skontaktuj się z nami jeśli posiadasz już swój podpis kwalifikowany i chciałbyś z niego korzystać w naszej aplikacji.

  Inne opcje podpisu kwalifikowanego są dostępne bezpośrednio w Twojej aplikacji.