Podsumowanie European Start-up Days w Katowicach

Mija drugi tydzień od naszej obecności na Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz finale European Start-up Days, gdzie pokazywaliśmy Umownika jako jednego z 3 finalistów kategorii CLIENT&LIFESTYLE.

Tegoroczna edycja Kongresu gościła ponad 11 tys. osób, które wzięły udział w ponad 150 prelekcjach i panelach dyskusyjnych, a dodatkowe 2,5 tys. osób uczestniczyło w towarzyszącym Kongresowi European Start-up Days.

Dzięki tak dużej frekwencji nasz Umownikowy team miał naprawdę dużo pracy. Pokazując naszą aplikację, która – dla przypomnienia – służy do tworzenia, negocjowania i zawierania umów online, zbieraliśmy feedback i opinię zarówno od innych start-upowców, jak i przedsiębiorców lub inwestorów żywo zainteresowanych ofertą. Co dla nas najważniejsze, odbyliśmy również szereg konkretnych rozmów handlowych, które są kontynuowane.
 
 
Przedsiębiorcy, z którymi mieliśmy okazję rozmawiać, mieli świadomość, że digitalizacja to nieodwracalny trend, który daje wymierne korzyści: obniżenie barier wejścia na rynek, przyśpieszenie prowadzenia biznesu, obniżenie kosztów stałych. Mniej papieru = mniej druku, co obniża koszty prowadzenia biura. Należy również pamiętać o proekologicznym charakterze naszego przedsięwzięcia. Mniej papieru = mniej ściętych drzew, a to wymierne korzyści dla środowiska.
 

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Umownik umożliwia nowoczesne stosowanie prawa?

Załóż bezpłatne konto
Umów prezentację

 
Przedsiębiorcy zwracali również uwagę na fakt, że aplikacje takie jak Umownik – rozwiązujące jeden, konkretny problem (digitalizacja umów), spotykają się z ich pozytywnym odbiorem z powodu prostoty użycia oraz stosunkowo niskich kosztów wdrożenia.
 
Finałem pierwszego dnia ESD były odwiedziny Premiera Mateusza Morawieckiego. Jego pozytywny odbiór, pełne zrozumienie problemu który pomaga rozwiązać Umownik oraz deklaracja o współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji utwierdziło nas w przekonaniu, że znajdujemy się we właściwym miejscu, we właściwym czasie.
 
 
W okresie 14-16 maja mieliśmy okazję do dwóch wystąpień, na których jeden ze współtwórców Umownika, Bartłomiej Majchrzak, prezentował ideę oraz funkcje aplikacji. Pierwszego dnia na scenie start up’owej dla finalistów oraz kolejnego dnia na dużej scenie Kongresu Gospodarczego.
 
Poznaliśmy wiele ciekawych osób, które dały nam konstruktywny feedback. Za wszystkie uwagi bardzo dziękujemy. Udało nam się zdobyć wiele kontaktów, które już owocują kolejnymi wdrożeniami i projektami partnerskimi.
 
Do zobaczenia w przyszłym roku, choć już w trochę innej roli!
 
 

Komentarze są wyłączone