Nowoczesne formy stosowania prawa

Zapraszamy na organizowany we współpracy z Plus Jeden Poznań oraz Poznań Business Partner webinar “Nowoczesne formy stosowania prawa”.

Odbędzie się on w czwartek, 18 czerwca o godzinie 11:00.

Webinar poprowadzi Bartłomiej Majchrzak, prawnik, współtwórca aplikacji Umownik

Zapisz się na webinar

Czy poszukujesz rozwiązań, które przyśpieszą pracę sekretariatu i administracji?

Czy wiesz, jak nowe prawo ułatwia prowadzenie biznesu w czasach pandemii?

Czy jesteś ciekaw, jakie zmiany w zakresie komunikacji z przedsiębiorcami wprowadziła lub zamierza wprowadzić administracja publiczna?

Organizatorzy webinaru:

Program webinaru

I. PRAWNE ASPEKTY PROWADZENIA FIRMY.

Prawa i obowiązki przedsiębiorcy – o czym należy pamiętać? Zawieranie umów, sprawozdania finansowe, zgłaszanie zmian do CEIDG i KRS.

II. CZY PRAWO NADĄŻA ZA TECHNOLOGIĄ?

Analiza przepisów prawa, które umożliwiają prowadzenie spraw online. Podpis elektroniczny a podpis kwalifikowany. Forma dokumentowa a forma pisemna. ePUAP a dostawcy prywatni.

III. PRZEGLĄD NARZĘDZI LEGAL TECH, KTÓRE USPRAWNIAJĄ PROWADZENIE BIZNESU.

4 najważniejsze narzędzia, które znacząco przyśpieszą prawne aspekty prowadzonej działalności gospodarczej.

IV. KOMUNIKACJA Z ADMINISTRACJĄ PUBLICZNĄ.

Przedstawienie e-usług oferowanych przez administrację publiczną. Omówienie planów Ministerstwa Cyfryzacji i Unii Europejskiej na najbliższe lata.

Prowadzący webinar:

Bartłomiej Majchrzak

współtwórca i CMO Umownika, aplikacji do zawierania umów online, autor bloga www.technologiewbiznesie.pl.

Członek zarządu LawBiz Technology sp. z o.o. Prawnik, konsultant ds. transformacji cyfrowej. Specjalista w dziedzinie Legal Tech. Wykładowca WSB w Poznaniu.

Zapisz się na webinar

Dlaczego warto?Podczas pandemii COVID-19 wszelkie formy zdalnego prowadzenia spraw z obszaru prawa, administracji, księgowości stały się niezwykle popularne. Choć gospodarka jest już odmrażana, widmo powrotu pandemii i ryzyko powtórki sytuacji wymusza na przedsiębiorcach szybszą digitalizację i częstsze działania online. Biznes musi funkcjonować dalej, już w nowym, cyfrowym otoczeniu.

Jednocześnie w ostatnich latach administracja publiczna stara się ułatwić przedsiębiorcom kontakty z urzędami wprowadzając usługi elektroniczne. Za tymi zmianami podąża branża IT wprowadzając na rynek nowe, innowacyjne usługi.