Legal Tech Corner na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach – relacja

Cyfyzacja i zielona rewolucja – to trendy, które ukształtują przyszłość Europy. To jeden z najważniejszych wniosków XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach oraz 5. European Tech and Start-up Days.

3 dni spędzone w Katowicach były dla nas szczególnie ważne. Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi, Wizlink – roboty softwarowe i Ultima Ratio – pierwszy elektroniczny sąd polubowny, stworzyliśmy wspólne stoisko LEGAL TECH CORNER. To pierwszy takiego typu projekt i współpraca w polskiej branży Legal Tech. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jego pomysłodawcą, a naszym Partnerom dziękujemy za udział i znakomitą kooperację.

Nasz udział w Kongresie nie ograniczał się jedynie do wystawienia własnego stoiska. Braliśmy aktywny udział w panelach i debatach, spotkaniu przedsiębiorców z Ministrem Finansów Tadeuszem Kościńskim oraz – drugiego dnia – z premierem Mateuszem Morawieckim. Obaj w rozmowach podtrzymywali wolę otwierania danych w ramach projektu „otwarte dane” oraz szerszego edukowania obywateli w zakresie nowoczesnych form stosowania prawa.

Drugiego dnia panelu CMO Umownika, Bartłomiej Majchrzak, w ramach cyklu Rozmowy EEC poprowadził panel „Legaltech – tego o prawnikach miałeś się nigdy nie dowiedzieć. Ujawniamy wygodne i niedrogie produkty legaltech, które zmieniły podejście przedsiębiorców do stosowania prawa.” Jego gośćmi byli Robert Szczepanek oraz Michał Wawiórko. 

Retransmisja debaty jest dostępna tutaj: https://www.eecpoland.eu/2020/pl/panel/4144.html#retransmisja (zaczyna się ok. 45 minuty)

Nasz produkt spotkał się również z zainteresowaniem mediów ogólnopolskich. Pojawiamy się w materiałach z kongresu:

  1. „Prosto o gospodarce” w TV TRWAM – https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.50601
  2. Nie wszystkie umowy, zawarte przez sieć, muszą być podpisane podpisem elektronicznym kwalifikowanym – rozmowa z Robertem Bohdanowiczem z Dziennika Gazety Prawnej – https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/7815499,ekg-2012-katowice-podpis-kwalifikowany-profil-zaufany-bartlomiej-majchrzak-lawbiz-technology.html

Ostatniego dnia Kongresu, Konrad Śniatała, prezes LawBiz Technology wziął udział w sesji „Na karuzeli trendów”. Retransmisja jest dostęna na tej stronie:  https://www.eecpoland.eu/2020/pl/panel/4074.html#retransmisja

Zgodnie z informacją organizatora, podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 5. European Tech and Start-up Days Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach odwiedziło blisko 3,5 tys. gości. Do udziału w wydarzeniach online zarejestrowało się ponad 6,7 tys. osób. Unikalna liczba użytkowników, którzy w dniach 2-4 września 2020 r. obejrzeli debaty online, przekroczyła 100 tys.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Umownik umożliwia nowoczesne stosowanie prawa?

Załóż bezpłatne konto
Umów prezentację

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *