Nowy Umownik – podpisywanie umowy bez zakładania konta

Rozpoczynamy serię wpisów na blogu, by przybliżyć Wam zmiany w nowej wersji Umownika – aplikacji do tworzenia i podpisywania umów online. 

Zakres zmian jest bardzo szeroki, a ich opracowanie i wdrożenie zajęło nam blisko pół roku. Wszystko po to by mieć pewność, że aplikacja odpowiada aktualnym potrzebom naszych obecnych i przyszłych Klientów.

Na „pierwszy ogień” wrzucamy najbardziej wyczekiwaną funkcję czyli podpisywanie umowy bez konieczności rejestracji.

Jeżeli do tej pory czuliście, że wykorzystanie pełnego potencjału Umownika może być ograniczone, bo Wasz kontrahent nie będzie chciał podpisać umowy przez konieczność założenia konta to mamy dobrą wiadomość 🙂 – ten problem właśnie zniknął.

Jak to działa?

  1. Ty jako twórca umowy zakładasz konto w aplikacji. Wysyłasz umowę do zatwierdzenia Twojemu kontrahentowi. Masz możliwość personalizacji wiadomości którą otrzyma.
  2. Kontrahent otrzymuje maila z powiadomieniem o oczekującej na podpis umowie oraz wiadomość przygotowaną przez Ciebie.
  3. Kontrahent po przejściu do aplikacji zobaczy ekran z wyborem opcji: czy podpisać umowę zakładając konto, czy też bez konieczności logowania. Działa to podobnie jak w e-commerce. 
  4. Jeśli wybierze opcję bez zakładania konta będzie musiał uzupełnić dane osobowe niezbędne do zawarcia umowy. Następnie będzie mógł zatwierdzić lub odrzucić umowę. 
  5. Zaawansowane opcje w procesie zawierania umowy, takie jak możliwość negocjacji umowy pozostają dostępne jedynie dla użytkowników aplikacji.

Czy podpisanie umowy z osobą bez zakładania konta jest skuteczne?

Takie rozwiązanie jest skuteczne, spełnia kryteria formy dokumentowej określonej w kodeksie cywilnym i jest coraz częściej wykorzystywane w obrocie prawnym. Umowa zawarta w ten sposób będzie wywoływać skutki prawne. Nadal dostępne będą również inne formy zawarcia umowy: podpis elektroniczny z możliwością weryfikacji tożsamości poprzez selfie, które będzie można zrobić akceptując umowę. Już wkrótce dodamy również możliwość podpisu umowy podpisem elektronicznym kwalifikowanym.

Jakie są plusy takiego rozwiązania?

Przede wszystkim szybkość – czas zaoszczędzony na rejestrację w aplikacji. Nadal zachęcamy do założenia konta, sam proces nie zajmie więcej niż 5 minut, a dzięki posiadaniu konta będziecie mieli dostęp do umów w aplikacji w trybie 24/7 oraz możliwość dalszej pracy na podpisanej umowie: aneksowanie, tworzenie faktur, rachunków i protokołów. Założenie konta jest bezpłatne, płacisz jedynie za wygenerowane w aplikacji dokumenty.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie nowego Umownika, napiszcie je w komentarzach lub piszcie do nas na adres [email protected].

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób Umownik umożliwia nowoczesne stosowanie prawa?

Załóż bezpłatne konto
Umów prezentację

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *